ZigaForm version 6.0.3

ProfiBroker

Sme dostupní a pracujeme 100 % ONLINE  |  Premýšľate ako ušetriť na hypotéke alebo uvažujete nad vlastným bývaním ? Pomôžeme Vám na diaľku  |  Napíšte nám na info@profibroker.sk alebo nám zavolajte+421 948 890 584  |  Musíte si vybrať novú poistku alebo zisťujete, že tá existujúca nie je bez chyby ? Nemusíte tápať, poradíme Vám každý deň ONLINE alebo cez telefón  |  Napíšte nám na info@profibroker.sk alebo nám zavolajte +421 948 890 584  |  Vyplňte kontakty cez naše formuláre, pošlite nám email alebo zavolajte  |  Poradíme Vám bezpečne. Bez čakania. Na diaľku. A zadarmo.

Pozor na PODPOISTENIE!

Čo to vôbec znamená a prečo to neodporúčame našim klientom?

Ak si nehnuteľnosť poistíte na nižšiu sumu ako je jej hodnota, vznikne na nej podpoistenie. Uvedomte si, že poisťovňa pri poistnej udalosti môže vyplatiť o toľko percent menej, o koľko percent je rodinný dom poistený nižšie oproti hodnote, za ktorú by ste ho vedeli postaviť. Tento princíp funguje rovnako aj pri poistení bytu alebo domácnosti.

Príklad: Ak si zoberieme prípad, že rodinný dom vieme postaviť za 150 000 eur a vy si ho poistíte napríklad len na výšku vašej hypotéky 75 000 eur, vzniká tam 50 %- tné podpoistenie. Ak by vám víchrica poškodila strechu a jej oprava by vás stála 10 000 eur, poisťovňa si môže uplatniť 50%-tné podpoistenie, a teda by vám vyplatila len polovicu škody, čiže 5000 eur.

TIP: Ak disponujete znaleckým posudkom nehnuteľnosti, kde je uvedená jej hodnota, tak odporúčame vychádzať z tejto hodnoty. Ak znaleckým posudkom nedisponujete , tak sa odporúča poradiť s odborníkom.

Uzatvoril som si poistenie a čo ďalej?

To, že ste sa rozhodli si svoju nehnuteľnosť poistiť je správne rozhodnutie. Netreba však ale zabúdať, že trh s nehnuteľnosťami sa tiež vyvíja a preto je potrebné aspoň 1-krát za 5 rokov poistnú zmluvu nechať skontrolovať a prípadne aktualizovať poistné sumy. Samozrejme aj na poistnom trhu platí, že produkty sa stále vyvíjajú a to, čo bolo najlepšie na trhu pred piatimi rokmi už nemusí platíť aj teraz preto je pre klienta výhodné aby sa obrátil na svojho sprostredkovateľa a nechal si zmluvu skontrolovať.

Naši sprostredkovatelia z Profi Broker Vám Vašu zmluvu skontrolujú bezplatne. Poradia Vám, či je nastavená správne a prípadne Vám odporučia aktuálne najvýhodnejšie poistenie na trhu. Môžete nás navštíviť na pobočke v Nitre na adrese Riečna 1 alebo sa snami môžete spojiť telefonicky, online, e-mailom.


Kontaktujte nás